Windows 7 trafi do sklepów 22 października 2009

Koniec spekulacji – ujawniona została oficjalna data pojawienia się systemu Windows 7. Nowy Windows trafi na półki sklepowe już 22 października 2009 roku.

Październikowa data premiery dotyczy zarówno edycji pudełkowych (BOX) jak i OEM. Informacje na ten temat ujawnił Bill Veghte z Microsoftu który zajmuje stanowisko Senior Vice President for the Windows Business. Biorąc pod uwagę dotychczasowe przypuszczalne daty premiery Windows 7 najbardziej trafna była ta wskazana przez dyrektora marketingu firmy Acer. Warto przypomnieć, że na początku maja bieżącego roku Bobby Watkins poinformował iż 23 października na rynek trafi zestaw Z5600 z preinstalowanym systemem Windows 7. Dla wielu obserwatorów informacja ta była jednoznaczna – nowy Windows pojawi się w październiku.

Kolejną ciekawą datą jest 25 października 2001 – wówczas swoją premierę miał Windows XP. Obydwa produkty dzieli prawie 8 lat i jeden nieudany system jakim jest Windows Vista (nieudany ze względu na nieprzychylne opinie użytkowników). Wiele wskazuje na to że Windows 7 powtórzy sukces kultowego już XP-ka.

Windows 7 w wersji RTM trafi do partnerów Microsoftu w połowie lipca. Użytkownicy którzy wcześniej zakupią Vistę będą mogli dokonać darmowej aktualizacji do swojego następcy. Wciąż nie są znane szczegóły tego przedsięwzięcia jednak jak donosi serwis TechARP.com darmową aktualizacją objęci zostaną użytkownicy którzy nabędą licencję na Vistę po 1 lipca bieżącego roku. Oferta aktualizacji skierowana będzie do osób posiadających system w wersji Home Premium lub wyższej. Dotychczas nie ujawniono również planów dotyczących cen nowych “okienek”. Nowych wieści na temat Windows 7 możemy spodziewać się już wkrótce bowiem temat Windows 7 ma być poruszany podczas konferencji Computex w Tajpej.

Źródło: news.cnet.com

13 thoughts on “Windows 7 trafi do sklepów 22 października 2009

  1. aj sorki. nie zauważyłem tego act. Odpowiadajac wiec ściśle na Twoje pytanie – dotyczy pełnych wersji, zakupionych po danym okresie – na krótko przed wyjściem Win7.

  2. @Gość i Darek. Co wy wygadujecie? Nie będę tego komentować, kto chce ten zobaczy sam jak wygląda najnowyszy Windows i jak się na nim pracuje.Co do kolegi nizej, OEM to jest pełna wersja… Za darmo uprgade’u nie zrobisz, jakbyś kupił komputer z Vistą później (czerwiec, lipiec, sierpień?) miałbyś darmową wymianę. A tak to niestety czeka Cię płatny upgrade (mnie nawet nie przysługuje ponieważ mam Basic…)

  3. Właśnie testuję 7 i nie jestem zachwycony.Microsoft zamiast wziąć się za pisanie systemu operacyjnego pracuje nad zaawansowaną technologią np. do Xboxa.Może 7 ma mniejsze wymagania ale 7 Ultimate zajmuje u mnie około 1 GB a Vista Biznes x64 też około 1 GB.7 to Vista w nowym opakowaniu z dużą ilością błędów. Nawet teraz jak piszę po polsku to przy ogonkach ciągle mi wyskakuje – restore – na oknie razem z literką ą.A jak na razie jeśli chodzi o personalizację to zapomnijcie o układaniu po swojemu ikon w folderach. W 7 RC nie ma takiej opcji, a w Viscie można było to zrobić do momentu kiedy w explorerze (innym oknie) nie zmieniło się opcji. Wtedy całą personalizację diabli brali. I tak można by bez końca. Może nie wygrali z tym problemem i dlatego w 7 tej opcji nie będzie.Dałem się nabrać na Vistę ale na 7 nie mam zamiaru. Może 8 lub 9 zobaczymy.Pozdrawiam

  4. To już nie jest “Windows” lecz “Window”. Spartaczony Explorer w Vista jak i Vista 1.1 (Windows 7) wymusza na idiotyczne zarządzanie w jednym obłożonym setką zbędnych ikon, oknem.Koszmar! Wiele osób ma podobne odczucia do moich. To tylko jedna z największych wad tych dziwnych następców systemu Windows.

  5. Jeszcze ponad 4 miesiące, ale warto poczekać na wersję RTM 🙂 A co do zmiany tapet to kliknij prawym przyciskiem na pulpit > Spersonalizuj > na dole kliknij Tło pulpitu, zaznacz przynajmniej 2 tapety i wybierz czas z “Zmień obraz co”.

  6. Ja również jestem bardzo zadowolony z tego systemu:) Poprzednio miałem Viste i naprawdę ten system był strasznie oporny… Nie dość,że wymagał dużo, to strasznie spowalniał komputer. Czekam z niecierpliwością na oryginalny Windows 7:) A pytanie do mojego poprzednika..Hm jak można ustawić owe cykliczne zmienianie tapet? Pozdrawiam)

  7. Według mnie Windows 7 będzie wspaniałym systemem operacyjnym. Wersja Beta nie miała dużych wymagań, więc i wersja finalna nie powinna mieć. Ten Windows wizualnie przypomina Viste lecz nie ma z nim takich problemów. Najbardziej spodobało mi się w nim automatyczna zmiana tapet HD cyklicznie co np. 10sekund. Na pewno kupie ten system jak trafi na półki. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *