Windows 7 umacnia swoją pozycję.. na platformie Steam

Win Steam

Na platformie Steam pojawiły się najnowsze statystyki popularności systemów operacyjnych i hardware’u. Windows 7 umacnia swoją pozycję, kontynuując trend rozpoczęty kilka tygodni temu.

W listopadzie 64-bitowa wersja Windows 7 zyskała aż 6,67 punktów procentowych. Obecnie wersja ta jest zainstalowana wśród 69,89% wszystkich użytkowników Steam.

Windows 10 stracił natomiast nieco ponad 5 punktów procentowych. Czy zatem gracze odwracają się od najnowszego systemu operacyjnego i powracają do sprawdzonej Siódemki? Niekoniecznie.

Steam statystyki OS
Popularność systemów operacyjnych wśród użytkowników Steama

W ostatnich miesiącach Steam odnotował zalew nowych użytkowników z Chin, którzy grają w PlayerUnknown’s Battlegrounds. W kraju tym najpopularniejszy jest natomiast Windows 7. To właśnie graczy z Państwa Środka należy winić za zaburzenie statystyk. Jeszcze kilka miesięcy temu Windows 10 był najczęściej używanym systemem wśród graczy.

Najpopularniejsza karta graficzna

Steam udostępnia też szereg innych, ciekawych statystyk. Wiemy, że najpopularniejszą kartą graficzną wśród użytkowników tej platformy był w listopadzie GTX 750 Ti. Gracze wciąż kupują ten przestarzały już układ. Na drugim i trzecim miejscu znalazł się odpowiednio GTX 960 i GTX 1060.

Steam rankingi - karta graficzna
Najpopularniejsze karty graficzne wśród użytkowników platformy Steam

Nvidia zdecydowanie wygrywa konkurencję, bowiem najbardziej popularny układ od AMD – Radeon R7, jest wykorzystywany przez zaledwie 0,43% użytkowników Steama.

Najpopularniejszą ilością posiadanej pamięci RAM jest obecnie 8 GB. Coraz więcej graczy inwestuje jednak w 12 GB lub więcej RAM-u.

Źródło: Steam, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *