Windows 7 z Indii

Projektanci i inżynierowie z centrum Microsoft R&D w Indiach będą w dużym stopniu odpowiedzialni za tworzenie Windows 7 – kolejnego systemu operacyjnego firmy Microsoft, którego premiera zaplanowana jest na rok 2010.

Nowy system operacyjny posiadał będzie wbudowane rozwiązania adresowania sieciowego, system wirtualizacji pomocny w tworzeniu oddzielnych maszyn na PC oraz dodatków do akcesoriów następcy Visty.

Wiceprezes “Windows Core Operating System Division” Jon DeVaan, po ostatnim spotkaniu grupy Windows 7 w centrali Microsoft w Redmond powiedział, że w Indiach zostało stworzone odpowiednie środowisko rozwojowe dla nowego projektu. Na czele zespołu projektującego już m.in. Windows Live stoi Sunil Bansali.

Windows 7, którego wcześniejsze nazwy kodowe to Vienna oraz Blackcomb, będzie kompatybilny ze starszymi systemami operacyjnymi giganta z Redmond.

Odnosząc się do aspektu wirtualizacji Jon DeVaan powiedział: “Poprzez wirtualizację tworzy się wirtualne maszyny na pulpicie Windows, które to wirtualizują sprzęt fizycznych komputerów. Wirtualne maszyny mogą być użyte do uruchomienia takich systemów operacyjnych jak MS DOS, Windows, OS2. Inżynierowie zdobyli wiele doświadczenia od czasu Windows 2, co z pewnością odbije się w najnowszym projekcie.”

Hinduscy deweloperzy odegrali kluczową rolę w tworzeniu XP Service Pack 3 (SP3), który jest jednym z najważniejszych produktów firmy Microsoft. Dodatek ma być wykorzystywany przez 400-500 milionów użytkowników.

Autor: Marek Lubas
Źródło: The Hindu Business Line

1 thoughts on “Windows 7 z Indii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *