Windows 8.1 Update 1 przyniesie zmiany na ekranie startowym

Microsoft pracuje nad pierwszą dużą aktualizacją systemu Windows 8.1, która ma przynieść wiele usprawnień szczególnie dla użytkowników komputerów PC. Dowiedzieliśmy się już, że system pozwoli na integrację aplikacji Modern UI z klasycznym pulpitem. Za sprawą kolejnych przecieków wiemy jakie zmiany pojawią się na ekranie startowym.

WZor.net opublikował kolejne zrzuty ekranu, które pokazują nam jakie zmiany zawitają do Windows 8.1 Update 1. Tym razem pokazano możliwości związane z zarządzaniem kafelkami. Wraz z aktualizacją pojawi się menu kontekstowe widoczne po kliknięciem prawym klawiszem w dowolny kafelek. W bieżącej wersji systemu czynność ta powoduje pokazanie się menu, które jest zlokalizowane w dolnej części ekranu. Zmiany planowane przez Microsoft przyniosą klasyczne menu, które znamy z poprzednich wersji Windowsa.

w81u1_scr1_550px

Jak widać na powyższym ekranie, menu umożliwi zmianę rozmiaru kafelka, przypięcie go do paska zadań na klasycznym pulpicie, deinstalację czy usunięcie z ekranu startowego. Zmiana rozmiaru daje do dyspozycji użytkownika aż cztery rozmiary kafelka.

Podobne menu zobaczymy na ekranie aplikacji, które widoczne jest po kliknięciu w strzałkę w dolnej części ekranu start. Klikając w ikonkę dowolnej aplikacji będziemy mogli skorzystać z podręcznych opcji (usuń z ekranu startowego, przypnij do paska zadań, odinstaluj, uruchom jako administrator, otwórz lokalizację pliku).

w81u1_scr2_550px

Warto również dodać, że na ekranie startowym, obok nazwy użytkownika, pojawiła się opcja wyszukiwania oraz długo oczekiwana funkcja szybkiego dostępu do menu zamykania systemu. To właśnie tego elementu brakuje w Windows 8.1. Według ostatnich doniesień, system Windows 8.1 Update 1 ukaże się 11 marca 2014 roku. Czekamy z niecierpliwością.

Źródło: WZor.net, Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *