Windows 8.1 with Bing: tańsza wersja systemu operacyjnego

O Windows 8.1 with Bing słyszeliśmy już wcześniej przy okazji niepotwierdzonych plotek. Okazuje się, że były one prawdziwe. Microsoft oficjalnie zapowiedział nową wersję swojego systemu operacyjnego, która ze względu na integrację z wyszukiwarką Bing będzie tańsza od klasycznej edycji.

Jest w tym oczywiście jeden haczyk. Windows 8.1 with Bing będzie dostępny wyłącznie dla producentów sprzętu, którzy będą mogli w ten sposób ograniczyć koszty związane z opłatami licencyjnymi. Microsoft nie podzielił się jednak informacją, o ile będą one niższe.

Windows 8.1 with Bing będzie się różnił od zwykłej wersji wyłącznie jednym szczegółem. Przeglądarka Internet Explorer będzie miała domyślnie ustawioną wyszukiwarkę Bing. Według zapisu licencyjnego, producent sprzętu nie może tego zmienić i musi sprzedawać swoje urządzenia z domyślnie ustawionym Bingiem.

Użytkownik docelowy będzie miał jednak prawo modyfikacji, jak w przypadku każdego systemu operacyjnego. W naszym przypadku nic się zatem nie zmienia, a producenci sprzętu będą mogli oferować swoje urządzenia po nieco niższych cenach, co pozwoli konkurować m.in. z Androidem.

Więcej na temat Windows 8.1 with Bing dowiemy się podczas targów Computex, które będą miały miejsce na początku czerwca.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *