Windows 8 ma już 125 tysięcy aplikacji

Windows 8 był w segmencie systemów operacyjnych swoistą rewolucją. Obok standardowego pulpitu, użytkownicy otrzymali również interfejs Modern, który pozwalał instalować aplikacje ze sklepu, zupełnie jak na platformach mobilnych. Dotychczas jednak ilość ciekawych aplikacji pozostawiała sporo do życzenia. Stan ten zdaje się diametralnie zmieniać, gdyż licznik przekroczył już 125 tysięcy pozycji.

Windows 8 staje się powoli łakomym kąskiem dla entuzjastów ekranów dotykowych, ze względu na dużą ilość przydatnych aplikacji. W ostatnim czasie swoją premierę miała nawet oficjalna aplikacja Facebooka, która z miejsca stała się najpopularniejszą pozycją w darmowej kategorii.

Według serwisu MetroStore Scanner, który zajmuje się monitorowaniem nowych aplikacji dla Windows 8, ich liczba przekroczyła już 125 tysięcy. Jest to bardzo dobry wynik, który rokuje na przyszłość. Być może w końcu użytkownicy kafelkowego systemu nie będą czuli się poszkodowani.

Oczywiście problem braku aplikacji nie istnieje, jeżeli tylko zdecydujemy się skorzystać z desktopowej części systemu. Ogromną ilość przydatnych programów można znaleźć pod tym adresem.

Źródło: Softpedia, MetroStore Scanner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *