Windows 8 ma zostać wydany w październiku 2012

Coraz więcej wiadomo nie tylko na temat postępu prac nad systemem Microsoft Windows 8, ale także na temat samej daty wydania kolejnej odsłony Windowsa. Z najświeższych doniesień na ten temat wynika, iż kolejny system operacyjny może się ukazać w październiku. Przed nami długa, dziewięciomiesięczna droga do “narodzin” Windows 8.

System Windows 7 został wydany w październiku, trzy lata temu. Z kolei w tym tygodniu, podczas International Consumer Electronics Show 2012 (CES), Janelle Poole, dyrektor public relations grupy Windows, zasugerowała, że Windows 8 może się rzeczywiście ukazać na jesień. Kolejna odsłona Windows może się zatem ukazać z okazji rocznicy wydania “siódemki”.

Jak mówi Poole, “Nie omawialiśmy jeszcze daty wydania systemu. Ustalamy terminy wydania kolejnych kamieni milowych, dlatego jedyne, co można w tej chwili oficjalnie potwierdzić, to kolejny build, który ukaże się pod koniec lutego”. Dyrektor przypomniała również, iż Microsoft stara się wydawać kolejne wersje OS co trzy lata.

Zgodnie z krążącymi od pewnego czasu pogłoskami, odpowiednia wersja nowego systemu Windows ma zostać przekazana producentom w połowie roku. Niektórzy producenci zapowiadali także na drugą połowę 2012 wydanie nowego sprzętu z systemem Windows 8.

Obecnie Windows 8 jest dostępny jako Developer Preview, natomiast wersja beta ukaże się do końca lutego.

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *