Windows 8 Start Menu: ponad 500 tys pobrań aplikacji Pokki

Jeszcze przed premierą systemu Windows 8 spora grupa użytkowników poprzednich wersji krytykowała Microsoft za usunięcie menu Start. Nie trzeba było długo czekać na reakcję. W październiku deweloper SweetLabs wprowadził na rynek własną wersję menu Start dla systemu Windows 8. Aplikacja o nazwie Pokki spotkała się ze sporym zainteresowaniem, zaś z racji kończącego się roku firma przedstawiła ciekawe podsumowanie.

Na oficjalnym blogu pojawiła się właśnie informacja, że po zaledwie 6 tygodniach od wypuszczenia na rynek aplikacji, pobrało ją ponad 500 tys. osób. Wynik jest tym bardziej zadowalający, że dotychczas zewnętrzni deweloperzy wypuścili w sumie ponad 30 alternatywnych wersji Star Menu dla Windows 8. Dodając do tego możliwość pobrania aplikacji za darmo, Pokki wyrasta na jeden z najpopularniejszych programów tego typu.

pokki-infographic

Z tej okazji firma wydała bardzo ciekawe podsumowanie w formie graficznej, na której między innymi możemy zobaczyć w jakim celu używane jest menu Start wśród użytkowników Windows 8, ile razy dziennie użytkownicy korzystają z tej funkcji oraz w jakich krajach cieszy się największą popularnością. Więcej szczegółów można zobaczyć na dołączonej grafice.

Źródło: Pokki Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *