Microsoft chce, aby Windows 9 był lepszy od 7

Windows 7 jest przez wielu użytkowników uważany za najlepszy system operacyjny, jaki wyszedł spod skrzydeł Microsoftu. Nie można tego niestety powiedzieć o Ósemce, która zawiodła pod wieloma względami, o czym najbardziej przekonali się posiadacze klasycznych komputerów obsługiwanych za pomocą klawiatury i myszki. Amerykańska firma wyciąga wnioski ze swoich błędów i obiecuje, że kolejny system będzie optymalny pod każdym względem.

Mary Jo Foley znana z powiązań z Microsoftem, powołując się na własne źródła informuje, że gigant z Redmond przygotowuje system odpowiedni dla każdego urządzenia. W praktyce oznacza to, że użytkownicy komputerów otrzymają wyłącznie klasyczny pulpit, znany ze wszystkich wcześniejszych systemów operacyjnych, natomiast posiadaczy tabletów przywita kafelkowy ekran, przystosowany do obsługi za pomocą dotyku. W tym ostatnim zabraknie zresztą standardowego pulpitu.

Microsoft chce tym samym naprawić błędy popełnione w przypadku Windows 8, który początkowo był nieprzystosowany do wygodnej obsługi za pomocą klawiatury i myszki. Kolejna edycja systemu, nazywana jako Windows Threshold, ma od początku oferować intuicyjną obsługę – w zależności od urządzenia, na którym został uruchomiony.

Przejawi się to między innymi w powrocie menu Start, które w przypadku nowego Windowsa jest nazywane jako Mini Start. Będzie ono zawierać klasyczną listę programów oraz aplikacje metro, jednak jak donosi Mary Jo Foley, użytkownicy będą mogli je dowolnie edytować, np. całkowicie usuwając kafelkowe aplikacje i koncentrując się na najważniejszych funkcjach systemu.

Premiera nowego Windowsa zostanie poprzedzona okresem publicznych testów, w trakcie których każdy zainteresowany będzie mógł na własnej skórze przekonać się, czy Threshold faktycznie jest godnym następcą Siódemki. Według Mary Jo Foley, testy mają się rozpocząć jesienią bieżącego roku.

Źródło: ZDnet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *