Windows Phone 8.1 będzie wstecznie kompatybilny

Serwis Computer World po rozmowie z przedstawicielem Microsoftu na targach CES 2014 donosi, że Windows Phone 8.1 będzie wstecznie kompatybilny. Oznacza to, że każdy posiadacz urządzenia z systemem Windows Phone 8 będzie mógł bezproblemowo przeprowadzić aktualizację do nowszej wersji.

Wszystkie smartfony działające pod egidą Windows Phone 8 będą kompatybilne z nowszym systemem operacyjnym Microsoftu, który prawdopodobnie zadebiutuje wiosną bieżącego roku. Jest to bardzo dobra informacja dla użytkowników mobilnych kafelków.

„Aktualizacja do 8.1 nie będzie przypominać przejścia z Windows Phone 7 na 8. Windows Phone 8 to potężne narzędzie, które bezproblemowo wspiera aktualizacje. Jeszcze przez długi czas nie porzucimy tego systemu” – powiedział Greg Sullivan z Microsoftu podczas jednego z wywiadów.

Przypomnijmy, że w przypadku przejścia z Windows Phone 7 na 8 użytkownicy chcący korzystać z nowszego systemu operacyjnego musieli po prostu kupić nowy telefon. Microsoft nie przewidział wtedy możliwości instalacji Windows Phone 8 na starszym sprzęcie.

Wszyscy aktualni posiadacze smartfonów z Windows Phone 8 mogą spać spokojnie. Ich telefon będzie kompatybilny z nową aktualizacją. Jedynym warunkiem jest akceptacja ze strony operatora w przypadku brandowanych egzemplarzy.

Na dzień dzisiejszy nie znamy dokładnej daty premiery aktualizacji Windows Phone 8.1. Prawdopodobny debiut przewidywany jest na wiosnę bieżącego roku.

Źródło: Computer World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *