Windows Phone Store: 130 000 aplikacji dostępnych

W dniu dzisiejszym na targach Mobile World Congress 2013, Microsoft pochwalił się statystykami dotyczącymi aplikacji na Windows Phone. Firma z Redmond ma powody do zadowolenia, bowiem ich łączna ilość osiągnęła już 130 tysięcy. To jednak nie koniec interesujących danych.

Ostatnie miesiące przyniosły znaczący wzrost aktywności usługi Windows Phone Store. Ilość pobranych danych wzrosła o 75%, sprzedaż aplikacji podskoczyła o 91%, zaś do końca 2012 roku liczba dokonanych transakcji w sklepie Windows Phone przekroczyła miliard. Obecnie na jednego użytkownika przypada aż 55 pobranych aplikacji (darmowych i płatnych). Postęp widoczny jest również w dostępności: aplikacje pobierać już można w 191 krajach.

Windows Phone stats

Przy okazji Microsoft podał informację, że liczba pobrań dla Windows Phone 8 SDK osiągnęła 500 tys w zaledwie 4 miesiące od premiery. Ponadto po 90 dniach od premiery Windows Phone 8, liczba zarejestrowanych deweloperów przekroczyła 40 tys. Przy pomocy aplikacji Dev Center mogą oni teraz sprawdzać wszystkie statystyki dotyczące popularności ich produktów.

Źródło: Windows Phone Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *