Windows Phone zyskuje na znaczeniu w Europie

Całkiem niedawno Microsoft chwalił się, że Windows Phone jest drugim pod względem popularności systemem operacyjnym w Ameryce Łacińskiej. Okazuje się jednak, że platforma ta zyskuje również uznanie w Europie, gdzie zanotowała ostatnio spory wzrost.

Według najnowszych danych Windows Phone zyskuje na znaczeniu w takich krajach, jak Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania czy Wielka Brytania. Średnia popularności z tych państw wynosi aż 8,2% wśród wszystkich smartfonów, co jest wynikiem godnym odnotowania.

Jak podaje źródło, największą popularność zyskują budżetowe modele – przede wszystkim Nokia Lumia 520. Warto nadmienić, że użytkownicy tych smartfonów nie przesiadają się z innych systemów operacyjnych – Androida lub iOS-a, a po prostu wymieniają swoje stare modele na coś nowszego. Jak zatem widać, rynkowy potencjał nie został jeszcze w całości wykorzystany.

Być może w najbliższych miesiącach do wzrostu popularności Windows Phone przyczyni się również kupno Nokii przez Microsoft, o czym informowaliśmy już wcześniej.

Źródło: Kantar World Panel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *