Windows XP: nadchodzą spore opłaty za aktualizację systemu

Microsoft robi co może, aby przekonać wszystkich zwolenników systemu Windows XP do przesiadki na nowsze wersje. Ostatnio nawet przedstawił ryzyko korzystania z XP po zakończeniu wsparcia w kwietniu 2014 roku. I choć oficjalną datą jest 8 kwietnia, to okazuje się, że po tym terminie aktualizacje w dalszym ciągu będą wychodzić. Niestety za tę przyjemność trzeba będzie niemało zapłacić.

Serwis Computerworld zdobył informację, potwierdzającą dalsze wsparcie dla systemu Windows XP. Nowe aktualizacje w dalszym ciągu będą się pojawiały, głównie z uwagi na klientów biznesowych, gdzie przesiadka na nowsze systemy nie zawsze może być prosta. Po 8 kwietnia 2014 Microsoft nie zrobi jednak tego za darmo, bowiem za chęć zainstalowania nowej aktualizacji trzeba będzie zapłacić około 200 USD od każdego komputera. Nie trudno zauważyć, że w takim przypadku bardziej opłacać się będzie przesiadka na system Windows 7 lub nowsze.

Powyższa sytuacja tylko utwierdza w przekonaniu, że Microsoft na siłę próbuje nas przekonać do zmiany przyzwyczajeń. Firmę nie przekonuje również fakt, że XP w dalszym ciągu jest bardziej popularny od Visty i tylko Windows 7 cieszy się większym zainteresowaniem.

Źródło: Computerworld

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.