Windows XP najbardziej podatny na zagrożenia

Microsoft wydał niedawno swój raport dotyczący bezpieczeństwa informatycznego, w którym specjaliści korporacji omawiają najnowsze czynniki, zagrażające użytkownikom systemów operacyjnych Windows. Okazało się, że najbardziej podatnym na zagrożenia jest obecnie system XP. Specjaliści wydawcy oprogramowania security – firmy Sophos twierdzą, że jest to wręcz “powód do bólu głowy” specjalistów bezpieczeństwa w Microsoft. Jednak czy rzeczywiście firma z Redmond ma interes w tym, żeby wszystko w XP działało jak należy?

Zgodnie z komentarzem przedstawicieli Sophos, “ilość infekcji w przeliczeniu na 1.000 w przypadku systemu Windows XP w 32-bitowej wersji z dodatkiem SP3 była niemal dwukrotnie wyższa od ilości infekcji wykrytych w 32-bitowej wersji systemów Windows Vista i Windows 7”.

Według danych opublikowanych przez firmę współpracującą z Redmond, infekcje złośliwym oprogramowaniem wykryto w 9,5 na 1000 stacjach roboczych z systemem Windows XP z dodatkiem SP3 w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2012 roku. Stopa zakażenia systemu Vista wyniosła 4,9 zainfekowanych komputerów na 1000 systemów, podczas gdy dla Windows 7 wyniosła 5,3.

Warto wspomnieć, że raport stał się kolejnym pretekstem dla Microsoft do zachęcania użytkowników do przejścia na nowsze wersje Windowsa. Rzecz jasna, według stanowiska wydawcy systemu, najlepszym wyborem z punktu widzenia bezpieczeństwa jest Windows 8. Czy ktoś z Was korzysta jeszcze z XP-eka?

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *