Windows XP pomimo braku wsparcia nadal jest popularny

Windows XP

Firma Avast opublikowała statystyki związane z popularnością poszczególnych systemów operacyjnych. Swoim zasięgiem obejmują one wszystkich użytkowników korzystających z oprogramowania antywirusowego tego producenta.

Jak wynika z danych, największą popularnością cieszy się Windows 7. Korzysta z niego aż 48% wszystkich użytkowników oprogramowania Avast. Na drugim miejscu, z wynikiem 30%, znalazł się Windows 10.

Co ciekawe, sporą bazą użytkowników wciąż może się pochwalić Windows XP, który nie jest już wspierany przez Microsoft od praktycznie trzech lat. Według danych Avasta korzysta z niego aż 5,64%, czyli 6,5 mln osób. To więcej, niż Windows Vista i Windows 8 razem wzięte.

Windows'y AvastPopularność systemów operacyjnych wśród użytkowników Avasta

Warto przy tym zaznaczyć, że dane obrazują popularność systemów wśród użytkowników Avasta. Nie musi się to przekładać na podobny wynik wśród wszystkich posiadaczy komputerów.

Źródło: Instalki

1 thoughts on “Windows XP pomimo braku wsparcia nadal jest popularny

  1. Też mam XP, chciałem zmienić na 7, ale będą problemy z moim ulubionym Office 97, więc chyba zostanę przy starym systemie (właśnie zaczynam składać “nowy” PC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *