Windows XP uruchomiony na zegarku LG G-Watch (wideo)

Kilkanaście lat temu, gdy na rynku debiutował Windows XP, nikt nie wyobrażał sobie, że będzie go można zainstalować na innym urządzeniu, niż komputer. W dobie smartfonów i tabletów nie jest to w zasadzie nic dziwnego, w końcu prawie każdy z nas nosi w kieszeni przenośny komputer. Pewien modder postanowił uruchomić Windows XP na swoim zegarku – LG G-Watch. Operacja zakończyła się sukcesem!

Dave Bennett opublikował na swoim kanale w serwisie YouTube filmik, który prezentuje Windowsa XP zainstalowanego na zegarku. Do tego celu modder skorzystał ze specjalnie przygotowanej wersji systemu, która zajmuje zaledwie 100 MB. Niewielka waga była ważna, w końcu całość trzeba było przesłać na urządzenie za pomocą Bluetooth.

System udało się odpalić za pomocą specjalnego emulatora. Windows XP w zegarkowym wydaniu został pozbawiony graficznego interfejsu i działa wyłącznie w trybie wiersza poleceń. Liczy się jednak sam fakt!

Oczywiście instalacja Windows XP na zegarku nie ma żadnego zastosowania. Poza okrojonymi możliwościami dochodzi też kwestia niewygodnej obsługi. Mimo wszystko jest to przykład godny odnotowania – jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie spodziewał się, że będzie to możliwe.

Co zatem czeka nas za kolejne 10-15 lat?

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *