Wsparcie dla Windows Phone 8 tylko do lipca 2014

Pod koniec zeszłego roku Microsoft zaprezentował światu kolejne wydanie mobilnego Windowsa, oznaczone numerem 8. Jego prezentacja wywołała wiele kontrowersji związanych z porzuceniem przez Microsoft wszystkich dotychczasowych urządzeń – otrzymały one jedynie aktualizację do Windows Phone 7.8. Dziś pojawiły się informacje na temat daty zakończenia wsparcia dla Windows Phone w wersji 8. Nie jest to odległa data…

W Internecie opublikowane zostały informacje na temat cyklu życia poszczególnych produktów. W tabeli znaleźć można między innymi system Windows Phone w wersji 7.8 i 8. Okazuje się, że najnowszy mobilny system Microsoftu otrzymywał będzie aktualizacje (w tym bezpieczeństwa) wyłącznie do 8 lipca 2014 roku, czyli jeszcze nieco ponad rok. Ponieważ Windows Phone 7.8 pojawił się na rynku nieco później, będzie on wspierany do 9 września 2014 roku.

Warto jednak pamiętać, że w międzyczasie firma wypuści na rynek kolejne wersje systemu (jak np. WP 8.5), które będą przedłużać wsparcie. Tym samym użytkownicy powinni dbać o instalowanie kolejnych aktualizacji systemu.

Źródło: WMPoweruser

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *