Wtyczka uBlock Origin już dostępna dla Microsoft Edge

ublock origin edge

uBlock Origin to jedna z alternatyw dla niezwykle popularnego AdBlocka. Wtyczka blokująca reklamy w przeglądarkach jest według jej użytkowników „lżejsza” od swojej konkurencji, a co za tym idzie, pożera mniej zasobów komputera.

uBlock Origin był dotychczas dostępny w Google Chrome oraz Mozilli Firefox. Kilka miesięcy temu Nik Rolls postanowił przeportować wtyczkę do Microsoft Edge. Stosowne pliki były publikowane w serwisie GitHub.

Taka forma dystrybucji wymagała jednak od użytkowników manualnej instalacji rozszerzenia blokującego. Właśnie dlatego do Nika zgłosił się sam Microsoft, proponując pomoc w konwersji do przeglądarki Edge.

Od wczoraj można już testować efekty wspólnej pracy ekipy Microsoft Edge i Nika Rollsa. Wtyczka uBlock Origin trafiła bowiem do Windows Store i można ją zainstalować dosłownie jednym kliknięciem.

Warto jednak pamiętać, że projekt wciąż nie jest ukończony i znajduje się obecnie w fazie testowej. Nie wszystkie elementy i funkcje muszą zatem działać poprawnie.

Microsoft Edge nie zdołał przekonać do siebie użytkowników, głównie za sprawą braku wsparcia dla popularnych rozszerzeń przeglądarki. Wraz z upływem kolejnych dni od premiery sytuacja zdaje się jednak poprawiać. W Windows Store można już znaleźć coraz więcej przydatnych wtyczek i rozszerzeń dla tej przeglądarki.

Źródło: Windows Central via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *