Czy wartość Microsoft’u wzrośnie na tyle aby przegonić Apple?

Microsoft logo

Obecnie wartość żadnej firmy nie przekracza biliona dolarów. Najbliżej tej granicy jest Apple, które jest wyceniane na 622,6 miliardy dolarów. Microsoft znajduje się dopiero na trzecim miejscu, zaraz za Alphabetem.

Mimo wszystko jeden z analityków – Michael Markowski – jest przekonany, że Microsoft będzie pierwszą firmą, której wartość przekroczy bilion dolarów. Ma w tym pomóc niedawne przejęcie LinkedIn, za które gigant z Redmond zapłacił aż 26,2 miliardów dolarów.

Według Markowskiego Microsoft jest obecnie najbardziej niedowartościowaną firmą technologiczną i w przyszłości może stać się liderem biznesowych serwisów społecznościowych i wzrastającego rynku crowdfundingu.

Ten ostatni według Markowskiego ma być kolejnym technologicznym przełomem na miarę stworzenia internetu, e-maila, smartfonów czy aplikacji. Młodzi ludzie coraz chętniej będą inwestować niewielkie sumy w projekty o podwyższonym ryzyku z zamiarem wielokrotnego pomnożenia majątku w przypadku sukcesu.

Właśnie na tej płaszczyźnie Microsoft ma sobie poradzić najlepiej, posiadając w portfolio serwis LinkedIn. Dzięki temu gigant z Redmond ma szansę jako pierwszy przekroczyć wartość biliona dolarów – twierdzi Markowski.

Źródło: Geekwire via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *