Wyciekły zdjęcia Windows Phone 8.1

Do sieci za sprawą jednego z użytkowników serwisu Reddit wyciekły pierwsze zdjęcia prezentujące Windows Phone 8.1, na których możemy zaobserwować kilka nowych funkcji. Według informacji, szczęśliwy nabywca zakupił Nokię Lumię 920 z nowym systemem na aukcji, nie spodziewając się, że jego telefon będzie tak wartościowy.

Smartfon legitymuje się wersją systemu oznaczoną jako 12084.WPMAIN(wpbldlab).20130509-1407. Biorąc pod uwagę zasady oznaczania kolejnych buildów, możemy określić, iż ten został skomponowany 9 maja bieżącego roku. Telefon prawdopodobnie należał do jednego z pracowników Microsoftu i został zgubiony/ukradziony w niewyjaśnionych okolicznościach, po czym trafił na aukcję w serwisie eBay.

Według opublikowanych zdjęć, Windows Phone 8.1 posiada centrum notyfikacji, które będzie również wyświetlane na ekranie kafelkowym. Użytkownik może między innymi odhaczyć wszystkie powiadomienia za pomocą jednego przycisku.

windows phone 8.1 leak 1

W nowej wersji systemu znalazła się również funkcja sortowania aplikacji po ich nazwie, a także częstotliwości używania. Przemodelowaniu uległ kalendarz, który umożliwia wyświetlanie widoku tygodniowego. Microsoft prawdopodobnie pracuje nad poprawą wielozadaniowości. Według użytkownika, który miał już styczność z systemem, poszczególne aplikacje można zamykać z poziomu specjalnego menu.

Windows phone 8.1  leak 2

Serwis The Verge wysłał zapytanie w sprawie autentyczności informacji do przedstawicieli Microsoftu. W odpowiedzi otrzymał jedynie zdawkowe „nie komentujemy plotek i niepotwierdzonych informacji”. Jednakże na Reddicie pojawił się następny wpis tego samego użytkownika, informujący, iż Microsoft skontaktował się z nim i poprosił o oddanie urządzenia i usunięcie wycieków, w zamian za nową Nokię Lumię.

Nie wiadomo zatem, czy cała sprawa faktycznie miała miejsce, czy jest też idealnie spreparowaną opowieścią, która miała na celu wprowadzić serwisy informacyjne w błąd. Opublikowane zdjęcia wydają się być prawdziwe, jednakże wydarzenie to zalecamy traktować z lekkim przymrużeniem oka.

Źródło: Reddit, The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.