Wydano oficjalną aplikację SkyDrive dla Windows

Microsoft inwestuje coraz większe środki w usługę SkyDrive, która umożliwia użytkownikom przechowywanie plików w chmurze. Właśnie ukazała się pierwsza oficjalna aplikacja SkyDrive dla Windows, która z pewnością ułatwi życie osobom korzystającym z usługi Microsoftu. To nie wszystko – z podobnej aplikacji mogą korzystać użytkownicy komputerów Mac.

SkyDrive dla Windows to niewielka aplikacja, która jest najprostszym sposobem do uzyskania dostępu do usługi SkyDrive za pomocą komputera. Podczas instalowania aplikacji SkyDrive na komputerze zostanie utworzony folder SkyDrive. Wszystkie pliki umieszczone w tym folderze są automatycznie synchronizowane między komputerami (PC lub Mac) i witryną SkyDrive.com, dzięki czemu można uzyskać dostęp do najnowszych plików z dowolnego miejsca. W przypadku dodania, zmodyfikowania lub usunięcia plików w jednej lokalizacji te zmiany zostaną uwzględnione we wszystkich lokalizacjach.

Jeśli zapomniano umieścić danego pliku w folderze SkyDrive, można nadal wrócić do komputera w celu uzyskania dostępu do wszystkich jego plików i folderów za pomocą witryny SkyDrive.com.

Dzięki aplikacji dostęp do zdjęć, dokumentów i innych ważnych plików w usłudze SkyDrive możliwy jest bezpośrednio z poziomu Eksploratora Windows. Pliki mogą być dodawane przez przeciąganie ich do folderu SkyDrive. Warto również wspomnieć, że pliki i foldery w usłudze SkyDrive, mogą być organizowane tak łatwo jak w zwykłym folderze.

Zwiększono maksymalny rozmiar przechowywanych plików – teraz na SkyDrive można umieścić pliki o rozmiarze do 2 GB. Wszyscy nowi użytkownicy mogą liczyć na 7GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej. Warto przypomnieć, że dotychczas Microsoft oferował aż 25GB. Osoby, które zarejestrowały się wcześniej zachowają pierwotną pojemność. Gigant z Redmond tłumaczy, że mniejsza pojemność dysku (7GB) jest wystarczająca dla 99% użytkowników. Dodatkowo udostępniono możliwość wykupienia większej przestrzeni – od 20 do 100GB).

Oficjalna aplikacja SkyDrive dla Windows dostępna jest do pobrania z tej lokalizacji. Użytkownicy komputerów Mac mogą pobrać odpowiednią wersję pod tym adresem. Microsoft udostępnia również edycje dla Windows Phone oraz iOS.

Źródło: Microsoft

1 thoughts on “Wydano oficjalną aplikację SkyDrive dla Windows

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *