Ta funkcja pojawi się wraz z aktualizacją Redstone 4 dla Windows 10

Windows 10 Redstone

Microsoft obecnie pracuje nad kolejną, dużą aktualizacją dla systemu Windows 10 – została ona oznaczona, jako Redstone 4 i zostanie najpewniej zaprezentowana na przestrzeni zbliżających się miesięcy. Do sieci przedostały się informacje o nowej funkcji, która znacząco ułatwi życie użytkowników. Konkretniej chodzi tutaj o wyszukiwarkę podobną do opcji Spotlight, znanej do tej pory z MacBooków oraz iMaców.

Po kliknięciu lupy lub kombinacji klawiszy Windows + S, na ekranie pojawi się specjalne okno pozwalające wyszukać pliki lub odpowiednie opcje w systemie.

Okno wyszukiwarki zostało podzielone na dwie sekcje. Jedna z nich wyświetla dane lokalne na komputerze, a druga wyniki z wyszukiwarki Bing od Microsoftu. Nie można powiedzieć, że nie jest to przydatne.

Obecnie funkcja jest jeszcze dopracowywana i zapewne przejdzie kilka zmian, zanim będzie można zobaczyć ją na komputerach z okienkami. Czy ta prosta zmiana znacząco przyczyni się do zwiększenia komfortu podczas korzystania z systemu Windows 10? Zobaczymy.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko czekać na odpowiednią aktualizację.

Źródło: MsPowerUser, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *