Xbox 360 sprzedaje się jak świeże bułeczki

Kilka dni temu konsola Xbox 360 obchodziła siódmą rocznicę obecności na rynku. Wydawać by się mogło, że po tylu latach w jej historii nie może wydarzyć się nic zaskakującego. A jednak! W ubiegłym tygodniu koncern z Redmond odniósł wielki sukces – w ciągu ledwie kilku dni w ręce nowych klientów powędrowało prawie milion sztuk konsoli Xbox 360.

Ostatnie dni dla Amerykanów były szczególne. Zaraz po Święcie Dziękczynienia w USA obchodzony jest Black Friday, czyli dzień rozpoczynający gorączkę świątecznych zakupów, kiedy to obniżki cen sięgają nawet kilkudziesięciu procent – można kupić wszystko za bezcen (grzech nie skorzystać!). W poniedziałek z kolei odbywał się Cyber Monday, czyli poniedziałek, podczas trwania którego sprzęt elektroniczny można było kupić znacznie taniej niż normalnie.

To właśnie spowodowało, że w ciągu ledwie kilku dni, konsola Xbox 360, rozeszła się w ilości prawie miliona sztuk. Dokładne statystyki sprzedaży urządzenia – wyłącznie w USA – wskazują na sprzedaż 960 tysięcy modeli, z czego aż 800 tysięcy powędrowało do klientów w ciągu 24 godzin.

Co więcej, sprzedało się także 750 tysięcy kontrolerów ruchu Kinect, przeznaczonych do konsoli Xbox 360. Pozazdrościć takich wyników!

Źródło: Slashgear

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *