Xbox 720 przejmie kontrolę nad telewizorem

Nowe wieści wypływają z obozu Microsoftu w sprawie niezapowiedzianej do tej pory konsoli nowej generacji. Serwis The Verge informuje o całkowitym zintegrowaniu Durango z naszym telewizorem. Rozwiązanie to będzie poniekąd przypominać Google TV, oferując dodatkowe możliwości podczas wyświetlania obrazu.

Sygnał z kablówki bądź satelity będzie przesyłany przez kabel HDMI. Dzięki temu interfejs nowej konsoli pojawi się na ekranie nawet podczas oglądania filmu. Microsoft zapowiedział, że będzie współpracował z największymi dostawcami telewizji w celu dostarczenia nowych rozwiązań. Można się zatem spodziewać, iż funkcja ta będzie się rozwijała wraz z podpisywaniem kolejnych umów.

Nowa technologia wykorzystuje także zaawansowane możliwości Kinecta. Kamerka będzie wykrywała ruch gałki ocznej użytkownika i pauzowała grę/program telewizyjny w momencie, gdy ten nie będzie spoglądał na ekran.

Niepotwierdzone źródła informują także o projekcie Xbox TV, który będzie tańszą wersją normalnej konsoli. Można się jedynie domyślać, iż zostanie ona pozbawiona funkcji odtwarzania gier i w całości posłuży jako nowoczesny odtwarzacz, oferujący rozbudowane możliwości urządzenia.

Według wcześniejszych doniesień, prezentacja Xbox 720 ma się odbyć 21 maja bieżącego roku.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *