Xbox One: Granie podczas instalacji będzie możliwe

Microsoft wciąż naprawia wizerunek po PR-owej wtopie podczas prezentacji konsoli. Po ogromnym proteście internautów firma zdecydowała się znieść restrykcyjne ograniczenia DRM. Dzisiaj natomiast potwierdzono, że użytkownicy będą mogli rozpocząć rozgrywkę jeszcze podczas instalacji gry.

Początkowo funkcja ta miała być niedostępna, jednakże w tej kwestii Microsoft również zmienił zdanie. Gracze będą mogli już w trakcie pobierania produkcji odpalić dany tytuł i rozpocząć zabawę, oszczędzając tym samym sporo cennego czasu. Podobnie sprawa będzie wyglądać w przypadku wersji pudełkowej. Wystarczy włożyć grę do napędu i rozpocząć rozgrywkę, a instalacja zostanie przeprowadzona w tle.

Microsoft poinformował również, że wersje cyfrowe gier będą dostępne do kupienia w tym samym dniu, w którym pudełka pojawią się na sklepowych półkach. W przypadku Xbox 360 sprawa ta wyglądała zupełnie inaczej.

Podobne rozwiązania oferuje japońska konkurencja – PlayStation 4, z tą różnicą, iż Sony od samego początku zapowiadało taką możliwość. Czyżby Microsoft wzorował się na swoim przeciwniku?

Źródło: Polygon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *