Xbox One: integracja z Windows Store już latem

Microsoft już jakiś czas temu zdradzał ambicje odnośnie połączenia wszystkich urządzeń napędzanych przez Windows 10 w jeden ekosystem. Xbox One działa już pod kontrolą tego systemu, a niedługo zostanie zintegrowane z desktopowym sklepem z aplikacjami.

Funkcja korzystania z aplikacji UWP (Universal Windows Platform) ma się pojawić w okresie letnim. Dokładna data premiery nie jest jednak znana. Dzięki temu rozwiązaniu gracze będą mogli instalować aplikacje pochodzące z Windows Store.

Xbox Store zostanie natomiast zintegrowany z Windows Store, tworząc jeden sklep. Znajdziemy w nim zatem zarówno aplikacje, jak i gry na PC i konsole.

Przedstawiciele Microsoftu podkreślają, że integracja sklepów pozwoli na łatwe przenoszenie zapisanych stanów w grach w przypadku, gdy gramy na kilku platformach jednocześnie.

Docelowo w jeden ekosystem połączone mają być wszystkie urządzenia – komputery, konsole, smartfony, tablety i inne sprzęty napędzane przez Windows 10. Deweloperzy wydając jedną aplikację dotrą zatem do szerokiego grona odbiorców.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *