Xbox One: obsługa DLNA i formatu MKV

Microsoft zgodnie ze swoją polityką, oddaje w ręce graczy comiesięczne aktualizacje konsoli Xbox One, które nie tylko poprawiają znane błędy, ale również wdrażają sporo nowości. W tym miesiącu jest to między innymi obsługa DLNA oraz formatu MKV.

Najważniejsze zmiany pojawiły się w kwestii odtwarzania multimediów. Użytkownicy w końcu mogą strumieniować swoje pliki w sieci za pomocą DLNA bezpośrednio na konsolę Xbox One. Jakby tego było mało, Microsoft dodał również obsługę formatu MKV – zarówno z USB, jak i przez DLNA.

Polscy gracze ucieszą się z wdrożenia opcji OneGuide w naszym kraju. Dzięki temu będą oni mogli podejrzeć informacje na temat właśnie oglądanego programu, jak również w szybki sposób zobaczyć, co leci na innych kanałach telewizyjnych. Co ciekawe, wraz z OneGuide polscy użytkownicy otrzymają możliwość obsługiwania konsoli za pomocą smartfonu dzięki aplikacji Xbox SmartGlass.

Microsoft zadbał również o funkcje związane bezpośrednio z grami. Poprawione zostało uruchamianie aplikacji na podzielonym ekranie. Użytkownik ma teraz dostęp do listy ostatnio używanych pozycji. Pojawiły się także opcje społecznościowe uruchamiane z boku ekranu – możliwe jest otwieranie listy znajomych, jak również czytanie i wysyłanie wiadomości bez wychodzenia z gry.

Usprawniona została aplikacja związana z osiągnięciami. Możliwe jest między innymi podejrzenie rankingu osiągnięć wśród znajomych czy wyświetlenie osób, które odblokowały te same osiągnięcia co my.

Najnowsza aktualizacja wprowadzająca powyższe funkcje powinna być dostępna w przeciągu kilku następnych dni.

Źródło: Major Nelson, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *