Xbox One S, czyli mniejsza wersja konsoli

Xbox One S leak

Microsoft podczas swojej konferencji na targach E3 zaprezentował konsolę Xbox One S, potwierdzając wcześniejsze plotki. To mniejsza wersja urządzenia, która będzie kompatybilna z Xbox One.

Konsola jest o 40% mniejsza od podstawowego modelu. Konstrukcja pozwala na stawianie sprzętu w pozycji pionowej, jak i poziomej, co nie było możliwe w przypadku standardowej edycji. Ponadto zasilacz będzie zintegrowany z obudową.

Konsola nie zaoferuje dodatkowej mocy obliczeniowej w grach, jednak otrzyma wsparcie dla technologii HDR. Zrobią z niej użytek przede wszystkim posiadacze nowych telewizorów.

Ulepszony kontroler Xbox One
Ulepszony kontroler Xbox One

Urządzenie będzie także w stanie odtwarzać materiały wideo w rozdzielczości 4K. Odświeżony został też kontroler, który będzie można zakupić w zestawie, jak i osobno. Obudowa jest nieco smuklejsza, a uchwyty teksturowane, dzięki czemu lepiej trzymają się ręki. Gamepad otrzymał również dodatkowy moduł Bluetooth. Sprzęt podłączymy zatem do komputerów i tabletów działających w oparciu o Windows 10.

Xbox One S będzie dostępny w trzech wersjach. Za model z dyskiem 500 GB Microsoft życzy sobie 299 dolarów, za wersję 1 TB – 349 dolarów, natomiast edycja z 2 TB to koszt 399 dolarów. Premiera nastąpi 31 sierpnia.

Obecnie nieznane są polskie ceny oraz ewentualna data premiery.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *