Xbox One S z nieznacznie lepszą wydajnością w grach

xbox one s

Xbox One S zadebiutował już na rynku. To odchudzona wersja konsoli Xbox One, oferująca mniejszą obudowę, obsługę trybu HDR i materiałów wideo w rozdzielczości 4K. Jednak czy nowy sprzęt oferuje także lepszą wydajność w grach?

Nad tematem pochyliło się Digital Foundry, techniczny dział Eurogamera. Z opublikowanego materiału wideo wynika, że Xbox One S oferuje nieznacznie lepszą wydajność od swojego większego brata. Różnice w osiągach sięgają niekiedy kilku procent, choć w większości przypadków wydajność jest podobna.

Na nieco lepsze wyniki wpływa podkręcony układ graficzny, który działa z częstotliwością 914 MHz. W przypadku Xbox One było to 853 MHz. Lepiej wypada także przepustowość pamięci ESRAM – 219 GB/s w porównaniu do 204 GB/s w Xbox One.

To właśnie te elementy sprawiają, że Xbox One S lepiej razi sobie w wybranych grach, choć nie we wszystkich, na co wskazuje Digital Foundry. Najmniejsze różnice zauważymy w tytułach, które zostały fabrycznie ograniczone do 30 klatek na sekundę. Nieco lepiej jest w przypadku gier z odblokowanym licznikiem.

W materiałach promocyjnych Microsoft nie chwali się jednak, że Xbox One S oferuje nieco lepszą wydajność. Różnice są bowiem na tyle kosmetyczne, że nie można było oprzeć na nich kampanii reklamowej.

Szczegółowe porównanie wydajności w poszczególnych grach można znaleźć na poniższym materiale wideo.

Źródło: Digital Foundry via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *