Xbox One: majowa aktualizacja przyniesie wsparcie dla Miracast

Microsoft nie daje za wygraną, wprowadzając do swojej konsoli nowe funkcje, by urządzenie mogło konkurować z konkurencją. Najnowsza aktualizacja, która zadebiutuje w maju, wprowadzi obsługę Miracast. Gracze będą także mogli uruchamiać i wyłączać konsolę z poziomu smartfona.

Xbox One już niedługo otrzyma kolejną dość dużą aktualizację. Wśród nowości pojawią się dwie mocno pożądane przez graczy funkcje. Pierwsza z nich to oczywiście wsparcie dla technologii Miracast, dzięki której użytkownik może streamować zdjęcia, wideo i inne materiały multimedialne ze swojego komputera i urządzenia mobilnego bezpośrednio na konsolę.

Druga to możliwość włączenia i wyłączenia konsoli z poziomu mobilnej aplikacji Xbox One SmartGlass. W połączeniu ze strumieniowaniem obrazu będzie można bezproblemowo uruchomić odtwarzanie filmu znajdującego się na smartfonie bezpośrednio na ekranie podłączonym do konsoli.

Usprawnione zostały także profile użytkowników – od teraz będą one prezentować więcej informacji. Możliwe będzie również podejrzenie prawdziwego nazwiska wybranego gracza.

Wraz z majową aktualizacją pojawi się również opisywana przez nas funkcja oszczędzania energii. Użytkownicy będą mogli zdecydować, czy chcą z niej korzystać.

Źródło: Xbox Wire via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *