Xbox One X – grafika w rozdzielczość 6K?

Xbox One X z napisem

Xbox One X został oficjalnie zapowiedziany podczas targów E3 2017. Konsola w wybranych grach będzie w stanie renderować obraz w rozdzielczości 4K. Jak się jednak okazuje, niektórzy deweloperzy znacznie wykroczą poza tę granicę.

Przedstawiciel Respawn Entertainment wytłumaczył na forum NeoGAF, że Titanfall 2 otrzyma specjalną aktualizację, wprowadzającą lepszą rozdzielczość i grafikę na Xbox One X.

Programiści postanowili wycisnąć z konsoli ostatnie soki, wykorzystując maksimum mocy obliczeniowej. Dzięki temu w wybranych momentach grafika będzie renderowana w rozdzielczości 3000p, czyli około 6K.

Będzie to możliwe dzięki technologii dynamicznego skalowania. W przypadku mniej wymagających scen układ graficzny będzie renderować wyższą rozdzielczość, by następnie przeskalować ją do wartości kompatybilnej z posiadanym telewizorem. Dzięki temu obraz będzie ostrzejszy nawet na wyświetlaczach Full HD.

Titanfall 2
Titanfall 2

Przedstawiciele studia Respawn wyjaśniają, że Titanfall 2 wykorzysta 100% mocy obliczeniowej układu graficznego Xbox One X. Taka wartość sprawia, że w niektórych momentach grafika będzie renderowana w 6K.

Xbox One X zadebiutuje na całym świecie w listopadzie. Wtedy też przekonamy się, jaka moc rzeczywiście drzemie w nowej konsoli Microsoftu.

Źródło: TweakTown via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *