Zaktualizujcie Skype’a. Poważny błąd usunięty

Wczoraj informowaliśmy o poważnym błędzie, który dotknął część z użytkowników komunikatora Skype. Okazało się, że od zeszłego tygodnia, niektóre z wysyłanych wiadomości tekstowych były przekazywane nieodpowiednim osobom z listy kontaktów. Mogło to prowadzić do wielu nieprzyjemnych sytuacji, szczególnie tam, gdzie Skype wykorzystywany jest jako jedno z narzędzi pracy. Microsoft po kilkunastu godzinach opracował już stosowną łatkę, która niweluje ten błąd.

Okazuje się, że problem z wysyłaniem wiadomości do niewłaściwych osób był raczej rzadki. Pojawiał się on w momencie, gdy komunikator przestawał działać w trakcie konwersacji. W takim przypadku, ostatnia wiadomość wpisywana przed zamknięciem się aplikacji, trafiała do innego odbiorcy po jej ponownym uruchomieniu. Można zatem uznać, że liczba użytkowników, którzy napotkali na ten problem nie była bardzo duża.

Błąd występuje w aplikacjach Skype w wersjach: 5.10 (Windows), 5.8 (Mac), 4.0 (Linux) oraz 1.2 (Windows Phone). Pobranie najnowszych wersji programu jest wysoce zalecane i pomoże uniknąć ewentualnych nieprzyjemności. Najbardziej aktualną wersję Skype’a można znaleźć pod tym adresem lub dokonać aktualizacji bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Źródło: Skype

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *