Zespół Microsoft znajduje błędy innych firm

Wyszukiwanie i raportowanie błędów to coś, co pracownicy Microsoft lubią najbardziej. Nie dość, że są oddelegowani do badania własnego oprogramowania, to jeszcze monitorują błędy u konkurencji. Microsoft Security Vulnerability Team (w skrócie MSVT) znalazł już 109 błędów oprogramowania 38 różnych firm począwszy od lipca 2010.

W ciągu ostatnich paru miesięcy zespół MSVR wynalazł błędy w kilku kluczowych produktach. W lipcu zespół poinformował o problemach bezpieczeństwa na Facebooku, a także w serwisie fotograficznym Google Picasa. Oba błędy zostały już poprawione przez obie firmy. W sierpniu zespół odnalazł zagrożenia w przeglądarce Safari firmy Apple oraz w CMSie WordPress. Microsoft poinformował, że “producenci zajęli się 97% wszystkich zgłoszonych luk, a także rozwiązano 29% luk występujących w oprogramowaniu firm trzecich. Dane dotyczą okresu od lipca 2010. Żadna z luk, która nie otrzymała poprawki nie została wykorzystana w jakimkolwiek znanym ataku.”

Microsoft po raz pierwszy zwrócił uwagę na błędy konkurencji w 2009 roku, kiedy zespół odnalazł lukę w Google Chrome Frame. Microsoft opublikował listę wszystkich błędów znalezionych w oprogramowaniu innych producentów na stronie projektu MSVR. wśród innych firm, które otrzymały wielkoduszną pomoc od j.m. Microsoftu w ciągu ostatnich miesięcy, znalazły się m.in.: RealNetworks, przeglądarka Opera i oprogramowanie do wyświetlania plików PDF Foxit.

One thought on “Zespół Microsoft znajduje błędy innych firm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *