Zespół Microsoft znajduje błędy innych firm

Wyszukiwanie i raportowanie błędów to coś, co pracownicy Microsoft lubią najbardziej. Nie dość, że są oddelegowani do badania własnego oprogramowania, to jeszcze monitorują błędy u konkurencji. Microsoft Security Vulnerability Team (w skrócie MSVT) znalazł już 109 błędów oprogramowania 38 różnych firm począwszy od lipca 2010.

W ciągu ostatnich paru miesięcy zespół MSVR wynalazł błędy w kilku kluczowych produktach. W lipcu zespół poinformował o problemach bezpieczeństwa na Facebooku, a także w serwisie fotograficznym Google Picasa. Oba błędy zostały już poprawione przez obie firmy. W sierpniu zespół odnalazł zagrożenia w przeglądarce Safari firmy Apple oraz w CMSie WordPress. Microsoft poinformował, że “producenci zajęli się 97% wszystkich zgłoszonych luk, a także rozwiązano 29% luk występujących w oprogramowaniu firm trzecich. Dane dotyczą okresu od lipca 2010. Żadna z luk, która nie otrzymała poprawki nie została wykorzystana w jakimkolwiek znanym ataku.”

Microsoft po raz pierwszy zwrócił uwagę na błędy konkurencji w 2009 roku, kiedy zespół odnalazł lukę w Google Chrome Frame. Microsoft opublikował listę wszystkich błędów znalezionych w oprogramowaniu innych producentów na stronie projektu MSVR. wśród innych firm, które otrzymały wielkoduszną pomoc od j.m. Microsoftu w ciągu ostatnich miesięcy, znalazły się m.in.: RealNetworks, przeglądarka Opera i oprogramowanie do wyświetlania plików PDF Foxit.

One thought on “Zespół Microsoft znajduje błędy innych firm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *