Znamy ceny Microsoft Surface

Kiedy Microsoft ogłosił plany wprowadzenia na rynek tabletu-hybrydy Surface, w mediach związanych z nowymi technologiami zawrzało. Redaktorzy rozpisywali się w jaki sposób wpłynie to na rynek, a użytkownicy po prostu ewidentnie zachwycili się nowym urządzeniem. Do tej pory jedno nie było jednak pewne – jego cena. Dziś została ona oficjalnie zaprezentowana, a klienci mogą już dokonywać zakupu urządzeń w przedsprzedaży.

Premiera systemu Windows 8 coraz bliżej. Dlatego też to już ostatni dzwonek dla Microsoftu na rozpoczęcie przedsprzedaży swojego tabletu. Nie trzymamy was już dłużej w niepewności. Za urządzenie oparte na architekturze ARM trzeba będzie zapłacić minimum 499 dolarów. Jest to wersja o pojemności 32GB i nie posiadająca w zestawie przyczepianej klawiatury. Za wersję z klawiaturą trzeba będzie zapłacić 100 dolarów więcej. Surface z 64GB pamięci kosztuje natomiast 699 dolarów.

Pierwsze egzemplarze tabletu powinny trafić do klientów już w dniu premiery – 26 października. Urządzenie jest wyposażone w procesor Nvidia T30, 2GB RAM, łączność Wi-Fi, Bluetooth 4.0, dwie kamery 720p, port USB 2.0, slot kart pamieci microSDXC oraz system Windows 8 RT z preinstalowanym Officem 2013 RT Preview.

Obecnie nie są znane żadne informacje na temat wersji działającej na procesorach Intela, która powinna cieszyć się większym zainteresowanie użytkowników ze względu na liczbę dostępnych aplikacji.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *