Znamy szczegóły na temat Firefoksa dla Windows 8

W zeszłym miesiącu Mozilla zapowiedziała, że ma w planach wydanie specjalnej wersji Firefoksa, która dostosowana będzie do zmian wprowadzonych w najnowszym systemie operacyjnym Microsoftu – Windows 8. Przeglądarka ma być, między innymi, przystosowana do interfejsu Metro. Dziś poznaliśmy trochę więcej szczegółów na jej temat.

Na swoim blogu, programista Mozilli, Asa Dotzler opublikował wpis zdradzający kilka informacji na temat planów firmy, związanych z wydaniem Firefoksa dla Windows 8 i interfejsu Metro. Okazuje się, że Internet Explorer 10, którego można znaleźć w nowej wersji systemu Microsoftu, jest pewnego rodzaju hybrydą i łączy w sobie od strony programistycznej zarówno elementy tradycyjne, jak i związane z Metro UI. Dotzler twierdzi, że to dobra droga i podobne rozwiązanie powinno zostać zastosowane w Firefoksie. Dodatkowo wspomina on o dwóch wersjach przeglądarki zagnieżdżonych w jednym pliku instalacyjnym.

Przewiduje się, że pierwsze wersje testowe Firefoksa dostosowanego do Windowsa 8 powinny pojawić się w okolicach drugiej połowy 2012 roku.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.