Klasyczny Paint zniknie wraz z pojawieniem się aktualizacji Windows 10 Redstone 4

Paint

Microsoft przygotowuje się do wydania dużej aktualizacji dla Windows 10, która została oznaczona, jako Redstone 4. Po uaktualnieniu z systemu zniknie program, który był z nami od lat. Konkretniej chodzi tutaj o klasyczną, standardową wersję Painta. Tym razem aplikacja ma zostać zastąpiona alternatywnie rozwijanym przez firmę z Redmond Paintem 3D.

Paint 3D jest dostępny na ten moment w systemie Windows 10 i praktycznie każdy może z niego skorzystać. Osobiście nie przypadł mi on jednak za bardzo do gustu i lepiej porusza mi się po klasycznym wydaniu programu. Okazuje się, że musimy przyzwyczaić się do tego, iż wkrótce nie będziemy mieli już żadnego wyboru.

Aktualizacja Redstone 4 dla Windows 10 ma pojawić się już w marcu przyszłego roku – co prawda amerykańska firma nie podała dokładnej daty, w której możemy się jej spodziewać, jednak zapewne każdy użytkownik będzie mógł zaktualizować swój komputer jeszcze przed kwietniem 2018.

Decyzja o usunięciu standardowego Painta jest zrozumiała z logicznego punktu widzenia, jednak zapewne nie przypadnie ona do gustu sporej liczbie osób.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *