Microsoft Edge Chromium dostępny w wersji stabilnej

Microsoft Edge Chromium

Doczekaliśmy się. Na serwerach Microsoftu zagościła nieoficjalnie najnowsza wersja przeglądarki Microsoft Edge, wykorzystująca silnik Chromium. Wydanie oznaczone numerem 77.0.235.9 jest wydaniem stabilnym i jest dostępne do pobrania.

Zanim zdecydujecie się na instalację najnowszej wersji Microsoft Edge Chromium, musicie wiedzieć, że na niektórych komputerach wraz z instalacją omawianej nowości zostają usunięte powiązania do poprzedniej stabilnej wersji przeglądarki, bez silnika Chromium. Oznacza to, że Microsoft Edge w wersji z silnikiem EdgeHTML nie będzie mógł zostać uruchomiony przypadkiem, a Wy korzystali będziecie już tylko z najnowszego rozwiązania.

Microsoft Edge
Microsoft Edge Chromium – wydanie stabilne

Jednocześnie trudno jest wskazać od czego zależy wystąpienie powyższej sytuacji. Na dwóch redakcyjnych komputerach z tym samym systemem (Windows 10 1809) program po zainstalowaniu zachowywał się w odmienny sposób. Na jednym – zastąpił Edge’a z EdgeHTML, na drugim – programy egzystują w systemie równolegle. Być może wydanie przedpremierowe zachowuje się na różnych konfiguracjach w dwojaki sposób.

Wersja przeglądarki dostępna obecnie na serwerach Microsoftu pozwala dodać w ustawieniach język polski, ale nie jest w stanie jeszcze wyświetlać w nim interfejsu. Poprawianie pisowni w języku polskim działa poprawnie.

Przeglądarka Microsoft Edge Chromium to nie tylko szybszy silnik, ale także nowe możliwości personalizacji oraz przeprojektowany interfejs. Po aktualizacji w obrębie aplikacji instalować możecie od teraz rozszerzenia dostępne w Chrome Web Store. Nowemu Edge’owi z pewnością warto dać szansę.

Oprogramowanie można pobrać np. z tego miejsca.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *