Ostatni dzień darmowej aktualizacji do Windows 10

Windows 10

Dokładnie rok temu miała miejsce premiera systemu Windows 10. Chcąc zachęcić do przesiadki, Microsoft wprowadził program całkowicie darmowej aktualizacji skierowanej dla użytkowników Windows 7 oraz 8.1. Oznacza to, że każdy potencjalny chętny miał rok na podjęcie decyzji o zmianie okienek na nowsze.

To właśnie dziś mija ostatni dzień na uzyskanie darmowej licencji, a od 30 lipca Windows 10 będzie już płatny. O nieuchronnym końcu promocji informuje ikona aplikacji Get Windows 10 (GWX) ulokowana w zasobniku systemowym. W momencie kliknięcia na nią wyświetla się licznik odliczający czas upływający do zakończenia dystrybucji darmowych licencji.

Pozostał zatem jeden dzień na podjęcie decyzji, w przeciwnym razie w przypadku zmiany zdania należy liczyć się z wydatkiem rzędu 479 zł za wersję OEM przypisaną do konkretnego urządzenia. W przypadku przesiadki do wersji Professional zapłacimy 1200 zł.

Warto dodać, że w momencie, gdy funkcje oferowane przez Windows 10 nie przypadną nam do gustu, istnieje możliwość darmowego powrotu do 7 lub 8.1. Gdy ponownie zmienimy zdanie i zdecydujemy się powrócić do 10, nawet po 29 lipca nie zapłacimy za ponowną przesiadkę.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *