Patch Tuesday przesunięty o miesiąc – poważny błąd?

patch tuesday

Począwszy od 2003 roku, Microsoft każdego miesiąca wydaje aktualizacje bezpieczeństwa przeznaczone dla swoich systemów operacyjnych. Na chwilę przed udostępnieniem lutowej paczki plików programiści wykryli poważny błąd. Z tego też względu postanowiono opóźnić aktualizację.

Jak się okazuje, problem jest dość spory, bowiem ostatecznie zdecydowano się na miesięczne opóźnienie. A to oznacza, że aktualizacji Patch Tuesday, która zawsze przypada na drugi wtorek miesiąca, w lutym po prostu nie będzie.

Miesięczne opóźnienie aktualizacji to dla Microsoftu nowość. Dotychczas podczas wykrycia błędu programiści pracowali nad jego naprawą, jednocześnie udostępniając resztę łatek. W tym przypadku użytkownicy Windows przez kolejny miesiąc będą narażeni na ataki z wykorzystaniem wykrytych luk bezpieczeństwa.

Microsoft nie wyjaśnia dokładnie, dlaczego zdecydowano się na anulowanie aktualizacji. Wiemy jedynie, że w ostatnim momencie wykryto „problem, który mógł dotknąć część klientów”, a programiści nie zdołali uporać się z nim na czas.

Najbliższa aktualizacja bezpieczeństwa systemów Windows nastąpi 14 marca.

Źródło: ZDNet via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *