Pojawiła się kolejna aktualizacja bezpieczeństwa dla Windows XP

Windows XP

Oficjalne wsparcie Windowsa XP zakończyło się w 2014 roku. Mimo to co jakiś czas Microsoft robi wyjątki i wydaje aktualizację dla tego systemu. Ma to związek z dużym zagrożeniem cyberatakami.

Było tak między innymi miesiąc temu, gdy Microsoft udostępnił łatkę przeciwdziałającą wirusowi WannaCry. Teraz w repozytorium firmy pojawiła się kolejna aktualizacja dla Windows XP.

Dlaczego Microsoft ponownie zrobił wyjątek? Adrienne Hall, główna menedżer zarządzania kryzysowego w Microsofcie wyjaśnia, że najnowsze łatki eliminują luki, które mogły być wykorzystywane przez agencje rządowe i wynajęte przez nie firmy. Wykryte zagrożenie mogło być tak samo niebezpieczne, jak wspomniany WannaCry, który zainfekował tysiące komputerów na całym świecie.

Z tego też względu postanowiono wydać aktualizację dla wszystkich użytkowników systemów Windows, nawet tych, którzy korzystają z przestarzałego oprogramowania. Oprócz Windowsa XP łatki otrzymała też niewspierana Vista.

Najnowsze uaktualnienie można pobrać bezpośrednio z Windows Update.

Firma wyjaśnia jednocześnie, że jest to jednorazowa sytuacja. Microsoft nie zamierza regularnie wydawać aktualizacji dla Windowsa XP. System ten nie jest już wspierany od ponad trzech lat, dlatego zaleca się przesiadkę na nowsze rozwiązanie.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *