Poznaliśmy datę premiery Windows 10 November 2019 Update. Dla niecierpliwych jest obraz ISO

Windows 10

Zac Bowden, jeden z niemalże niezawodnych leaksterów obserwujących działania Microsoftu poinformował, że Windows 10 w wersji 1909 zostanie udostępniony 12 listopada bieżącego roku. Aktualizacja będzie rzecz jasna dystrybuowana falami, ale istnieje duża szansa, że otrzymacie ją szybciej, niż później. Możecie z resztą wymusić szybszą instalację poprawki, więc..

Dzień 12 listopada wydaje się całkiem logiczną datą premiery choćby z tego powodu, że przypada on na drugi wtorek miesiąca. Wtedy zazwyczaj udostępniane są poprawki w ramach Patch Tuesday, które można by dzięki temu zainstalować “za jednym zamachem”. Zgodnie z nową polityką Microsoftu duże aktualizacje mają być udostępniane “bez wymaganej interakcji ze strony użytkownika”, więc wdrożenie pierwszej z nich przy okazji innej łatki jest sensownym działaniem.

Obraz ISO dla niecierpliwych

Dla niecierpliwych użytkowników Microsoft przygotował niespodziankę. Pakiet Windows 10 November 2019 Update został właśnie udostępniony na MSDN jako obraz ISO. Deweloperzy korzystający z programu są w stanie wypróbować aktualizację w ostatecznym, stabilnym kształcie jeszcze przed udostępnieniem jej w ramach systemu Windows Update.

Microsoft informuje, że Windows 10 w wersji 1909 nie będzie zawierał nowego SDK i deweloperzy nie będą musieli przygotowywać swoich aplikacji specjalnie z myślą o najnowszym buildzie. Wynika to po części z tego, że Windows 10 1909 będzie przypominał mocno aktualnego Windowsa 10 1903 i zwiastował będzie jedynie niewielkie usprawnienia.

Osoby, które chcą wypróbować nową aktualizację, ale nie mają subskrypcji MSDN mogą dołączyć do programu Windows Insider i dopisać się do kręgu Release Preview. Finalna wersja najnowszego buildu została udostępniona także i tam.

Źródło: Microsoft, Instalk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *