Microsoft umożliwi update Windows Cloud do pełnoprawnej wersji Windows 10?

Windows

O Windows Cloud wiemy już całkiem sporo. W rzeczywistości będzie to uproszczona wersja Windows 10, potrafiąca uruchamiać wyłącznie aplikacje pochodzące z Windows Store.

Ograniczenie to od razu przywodzi na myśl Windows RT, który nie odniósł zbyt dużego sukcesu i w efekcie Microsoft przestał nad nim pracować. Windows Cloud nie musi jednak podzielać jego losu.

Wzmianki w plikach systemu wskazują bowiem, że Windows Cloud będzie można zaktualizować do pełnoprawnej wersji Windows 10. Osoby potrzebujące programów desktopowych będą zatem miały możliwość ich instalacji.

Obecnie nie wiadomo, jak dokładnie będzie przebiegać proces aktualizacji i ile będzie kosztować. Ze wspomnianych plików odkrytych przez serwis Petri wynika, że wersję Windows Cloud, która wyciekła do sieci, będzie można zaktualizować do Windows 10 Pro. Nie musi to jednak być reguła w momencie, gdy system zadebiutuje na rynku.

Nie wiemy też, z myślą o jakiej architekturze system jest przygotowywany. Build, który nieoficjalnie pojawił się w sieci, działa na Intelu. Niewykluczone jednak, że pojawi się też edycja dla procesorów ARM.

W ostatnich dniach wyciekły pierwsze zdjęcia Windows Cloud. Poniżej prezentujemy pierwsze screeny okrojonego systemu.

Windows_Cloud screen 1
Windows Cloud zrzut ekranu nr 1

Windows Cloud screen nr 2
Windows Cloud zrzut ekranu nr 2

Źródło: Slashgear, Windows Blog Instali via Petri via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *