Usprawniony proces aktualizacji Windows 10

Windows 10

Microsoft zapowiedział na swoim blogu nowy sposób aktualizacji systemu Windows 10. Unified Update Platform przyczyni się do zmniejszenia ilości pobieranych plików nawet o 35%.

Jak to działa? Dzięki nowej „platformie” system będzie pobierał wyłącznie te funkcje, które zostały dodane od czasu ostatniej aktualizacji. Nie musi zatem ściągać wszystkich plików, a wyłącznie te, które są potrzebne.

Dzięki UUP zmniejszy się także czas sprawdzania aktualizacji, gdyż większość obliczeń będzie wykonywana na serwerach. Ma to znaczenie przede wszystkich dla urządzeń mobilnych, gdzie moc obliczeniowa jest ograniczona.

Microsoft usprawnił także proces aktualizacji Windows 10 Mobile. Od teraz instalacja najnowszej wersji systemu będzie wymagała pobrania wyłącznie jednej paczki plików, a nie jak wcześniej, nawet kilku. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już od jakiegoś czasu w systemach desktopowych.

Nowy sposób aktualizacji pojawi się wraz z aktualizacją Creators Update, której można się spodziewać w marcu przyszłego roku. Osoby korzystające z testowej wersji systemu otrzymają ją wcześniej.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *