Windows 10 z nowym, jasnym motywem

Windows 10 light

Przy okazji wprowadzenia macOS Mojave wielu programistów zaczęło tworzyć ciemne wersje swoich aplikacji. Teraz jednak Microsoft postanowił pójść w drugą stronę – w nadchodzącej wiosennej aktualizacji otrzymamy bowiem możliwość uruchomienia jasnego motywu systemu.

Jasny motyw zmieni wygląd menu Startpaska zadańcentrum akcji i kilku innych kluczowych elementów systemu. Nie będzie on jednak ustawiany jako domyślny po aktualizacji. Każdy kto pobierze nową wersję systemu ujrzy wszystko takim, jakim było wcześniej, ale będzie mógł przejść do ustawień i ręcznie zmienić motyw.

Windows 10 jasny styl
Źródło: Softpedia

Kiedy zaktualizujesz system do tej wersji, nie zmieni on automatycznie koloru na nowy, jasny. Jest tak dlatego, że chcemy, aby wszystko zostało tak, jak było przed aktualizacją. Zostawiamy wybór Tobie!” – mówi Dona Sarkar, szef programu Windows Insider.

Jeśli korzystasz w Windowsa z buildem 18282, możesz włączyć nowy motyw poprzez wejście w

Ustawienia -> Personalizacja -> Kolory

i włączenie jasnego stylu wizualnego. Gratis otrzymasz od Microsoftu nową tapetę, przygotowaną specjalnie do nowego wyglądu.

Windows 10 tapeta
Źródło: Softpedia

Microsoft zaznacza, że nowy styl będzie ciągle udoskonalany w przyszłych aktualizacjach:

Pamiętajcie, że ciągle pracujemy nad “rozjaśnianiem” różnych elementów naszego OS i ulepszaniu ich działania. Dla przykładu, ikona OneDrive w obszarze powiadomień jest biała, co sprawi, że ciężko będzie ją zobaczyć jeśli będziemy używać jasnego motywu. Możecie się spodziewać, że coś z tym zrobimy“.

Źródło: Softpedia via Instalki zrzuty ekranu: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *