Windows 10 Redstone 4 – pierwszy build udostępniony

build 17017 cortana

Jutro na serwerach Microsoftu powinna pojawić się finalna wersja Fall Creators Update, czyli kolejnej dużej aktualizacji dla Windows 10. Tymczasem Microsoft rozpoczął już prace nad następnym uaktualnieniem.

Pierwszy build aktualizacji roboczo nazwanej jako Redstone 4, trafił już do szybkiego kręgu aktualizacji. Może go pobrać każdy zapisany do niejawnego programu testów.

Windows 10 build 17017 zdradza sporo szczegółów na temat funkcji, które w przyszłym roku oficjalnie pojawią się w systemie. Jedną z nich jest usprawnienie wirtualnej asystentki Cortany.

Kolekcje Cortany

Mowa o tzw. kolekcjach, które będą automatycznie tworzone przez wirtualną asystentkę. Będzie ona analizować to, co szukamy w sieci (i nie tylko). Nauczy się także naszych nawyków.

Dzięki temu będzie w stanie stworzyć posegregowane, tematyczne listy (kolekcje). Znajdziemy w nich np. książki, którymi się interesowaliśmy i które chcemy przeczytać. Będą też filmy, które nas zaciekawiły, przedmioty, które chcemy kupić itp. Trafią tam również wyszukane w internecie przepisy kulinarne czy chociażby pobliskie restauracje.

Zmieni się też sposób wyświetlania treści. Część informacji udostępnianych przez Cortanę zostanie przeniesiona do centrum akcji. Microsoft wyjaśnia, że dzięki temu będzie przejrzyściej.

Build 17017 przyniósł także zmiany związane z aplikacjami, które uruchamiane są podczas startu systemu. Od teraz będzie je można znaleźć i dostosować bezpośrednio z poziomu systemowych ustawień, po przejściu do sekcji Aplikacje.

Windows 10 build 17017
Menedżer autostartu pojawi się w Ustawieniach

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *