Zobacz jak zainstalować Windows 10 May 2019 Update

May 2019 Update

Kilka dni temu informowaliśmy o szczegółach majowej aktualizacji systemu Windows 10. Jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości jest podarowanie użytkownikowi przez Microsoft kontroli nad inicjowaniem funkcjonalnych aktualizacji systemu. Od teraz to od konsumenta zależeć będzie, kiedy dany update ma zostać zainstalowany. Więcej na ten temat można przeczytać w tym miejscu.

Jeśli chcecie przetestować nadchodzące zmiany, to możecie zrobić to już teraz. Microsoft bowiem zdecydował się na udostępnienie Windows 10 May 2019 Update w programie Windows Insider. Oficjalnie aktualizacja ma trafić na serwery dopiero w połowie maja, lecz zapewne koncern zrobił się bardziej ostrożny po wpadce z October 2018 Update i postanowił dać użytkownikom nieco więcej czasu na testy i ewentualne wyłapanie błędów. 

Build 1903 jest więc teraz dostępny dla wszystkich, którzy wezmą udział w programie Windows Insider. Jak do niego dołączyć?

Windows Update

Należy przejść do ustawień systemu Windows, następnie wybrać opcję Aktualizacje i zabezpieczenia, a potem z menu po lewej stronie przenieść się do Niejawnego programu testów systemu Windows.

Niejawny program testów systemu Windows

Po kliknięciu rozpocznij, należy wybrać konto Microsoft, które będzie przypisane do testów. Jest ono niezbędne aby uczestniczyć w programie Windows Insider więc jeżeli korzystasz z systemu bez konta, musisz się zalogować.

Teraz wybieramy rodzaj aktualizacji, jakie będziemy otrzymywać. W tym wypadku należy wybrać “Tylko poprawki, aplikacje i sterowniki”.

Na kolejnym etapie wyrażamy zgodę na zbieranie danych diagnostycznych.

Teraz wystarczy uruchomić komputer ponownie.

Po ponownym uruchomieniu komputera, ponownie przejdź do Ustawień usługi Windows Update. Wybierz zakładkę Niejawny program testów systemu Windows aby upewnić się, że otrzymujesz Wersję zapoznawczą.

Przejdź do sekcji Windows Update i kliknij opcję Sprawdź aktualizacje.

Jeżeli wszystkie etapy zostały wykonane poprawnie, system wykryje aktualizacje i rozpocznie się proces pobierania najnowszych poprawek.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *