ESET Smart Security

Nazwa: ESET Smart Security
Wersja: 16

ESET Smart Security 16 to kompletny pakiet bezpieczeństwa zawierający wszystko co jest współcześnie potrzebne do bezpiecznego korzystania z komputera z systemem Windows. Składa się z ochrony antywirusowej, antyspyware i antyphising, firewalla, filtru antyspamowego chroniącego przed niechcianą pocztą oraz funkcji kontroli rodzicielskiej, pomagającej chronić najmłodszych użytkowników komputerów. W najnowszej wersji kontrola rodzicielska została rozbudowana, dzięki czemu można teraz jeszcze dokładniej definiować do jakich witryn może mieć dostęp nastolatek, a do jakich przedszkolak. Ustawienia funkcji kontroli rodzicielskiej są chronione dodatkowym hasłem.

W najnowszej wersji pakiet ESET Smart Security wyposażono w zabezpieczenie ESET Anti-Theft (tzw. antyzłodziej), które pomaga odszukać skradziony lub zgubiony komputer. Wystarczy, aby użytkownik zalogował się na portalu ESET i oznaczył swoje urządzenie jako utracone – jego komputer zacznie być śledzony od momentu pierwszego połączenia z Internetem. W miarę zbierania informacji prawowity użytkownik na portalu ESET będzie mógł zobaczyć, gdzie jest jego sprzęt (lokalizacja na mapach Google Maps i numer IP sieci). Właściciel otrzyma również fotografie potencjalnego złodzieja – wykonywane co 10 minut przez kamerę internetową wbudowaną w laptopa.

Właściciel będzie również otrzymywał regularne informacje o tym, co na jego komputerze robi złodziej, otrzymując tzw. zrzuty ekranu. Tak zebrane informacje mogą wydatnie pomóc policji w odnalezieniu skradzionego sprzętu. Przy odrobinie szczęścia, jeśli np. złodziej zaloguje się na skradzionym komputerze do swojej poczty lub swojego profilu na serwisie społecznościowym istnieje szansa nawet na ustalenie imienia i nazwiska złodzieja. Dodatkowo, aby chronić dane właściciela sprzętu, po oznaczeniu sprzętu jako utracony, ESET Anti-Theft automatycznie podmienia konto użytkownika w systemie Windows (w ten sposób blokowany jest dostęp m.in. do plików i korespondencji właściciela).

Nowością w ESET Smart Security 16 jest skaner Facebooka – samodzielne narzędzie ESET Social Media Scanner, dedykowane do ochrony profilu użytkownika na tym popularnym portalu społecznościowym. ESET Social Media Scanner instaluje się na naszym profilu Facebook jako odrębna aplikacja i sprawdza posty nasze i naszych znajomych pod kątem obecności złośliwych linków.

ESET Smart Security 6 wyposażono w system zapobiegania włamaniom HIPS (Host Intrusion Prevention System), który pozwala na wyjątkowo precyzyjne zdefiniowanie działań dozwolonych i zabronionych na danym komputerze. Program posiada specjalny tryb pracy, tzw. tryb gracza, dzięki któremu rozwiązania ESET ukrywają wszystkie swoje komunikaty i wstrzymują zadania określone harmonogramem, w chwili gdy użytkownik uruchamia dowolny program w trybie pełnoekranowym. Dodatkowo ESET Smart Security 16 pozwala na bardzo skrupulatne zarządzanie nośnikami wymiennymi – użytkownik może ustawić blokowanie konkretnych nośników danych w oparciu o ich numer seryjny czy pojemność.

ESET Smart Security 16 posiada certyfikat kompatybilności z najnowszym systemem Windows.

Pobierz: ESET Smart Security

Kup: ESET Smart Security

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *