IrfanView

Nazwa: IrfanView
Wersja: 4.62

IrfanView to przeglądarka i konwerter grafiki. Program obsługuje kilkadziesiąt formatów graficznych, dźwiękowych i wideo, wyróżniając się dużą szybkością działania. Zawiera też elementarne narzędzia edycyjne, pozwalające wykonać proste operacje retuszerskie. Współpracuje również z zewnętrznymi wtyczkami i obsługuje interfejs TWAIN pozwalający wczytywać obrazy z cyfrowych aparatów fotograficznych, skanerów czy kamer. Szybka przeglądarka miniatur pozwala przejrzeć zawartość całego folderu. Program zawiera też narzędzia do operacji wsadowych na wielu plikach, np. konwersji na inny format. Ostatnie wersje wyposażono również w narzędzia do tworzenia prostych albumów fotografii, w języku HTML, które następnie można łatwo opublikować w Internecie. Pojawił się także dodatek służący do budowania prezentacji multimedialnych, które można uruchomić lub zapisać jako plik EXE, możliwy do uruchamienia na dowolnym komputerze. Prezentację taką można też zapisać jako wygaszacz ekranu albo nagrać na płytę CD.

IrfanView jest oceniany przez prasę komputerową, jako jeden z najlepszych programów w swojej kategorii; cieszy się także dużą popularnością wśród użytkowników – program jest obecnie dostępny w 23 językowych, również w polskiej.

Obsługiwane formaty:

IF, ANI, AU, SND, AVI, BMP, DIB, RLE, CAM, CLP, CPT, CUR, DAT, DCM, ACR, DCX, DJVU, EMF, EPS, FLI, FLC, FPX, G3, GIF, ICL, EXE, DLL, ICO, IFF, IMG, JPG, JPEG, KDC, LWF, Mac, MID, RMI, MOV, MP3, MPG, MPEG, PBM, PCX, PCD, PGM, PNG, PPM, PSD, PSP, QTIF, RAS, SUN, RA, SFW, SGI, RGB, SWF, TGA, TIF, TIFF, WAV, WBMP, WAP, WMF, XBM, X11 i Photo-CD

Program jest darmowy do użytku niekomercyjnego, natomiast płatny dla użytkowników firmowych i biurowych.

Pobierz: IrfanView

Kup: IrfanView

1 thoughts on “IrfanView

  1. Zainstalowałem najnowszego IrfanView 4.30 i ustawiłem jako domyślny program do przeglądania plików graficznych i tu pojawił się problem w przeglądanych folderach (Windows 7 64bit) z plikami TIF tworzą się wszystkie miniatury zdjęć, a tam gdzie są JPG miniatury powstają w kilkunastu pierwszych zdjęciach i czasem gdzieś dalej, ale nie tworzą się na wszystkich plikach.

    Jeśli ustawię jako domyślny do otwierania zdjęć inny program – miniatury tworzą się bez problemu wszystkie.

    Macie pomysł co z tym zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *