15-letni mistrz świata w Microsoft Excel zna program od podszewki

Mistrz świata Excel

Co roku odbywają się światowe mistrzostwa wiedzy o programach z pakietu Microsoft Office. Podzielone one są na 3 kategorie: ExcelWord i PowerPoint. Ponadto można wybrać wersję 2013 albo 2016. Każda z nich jest nagradzana osobno, co daje możliwość zwycięstwa 6 osobom. Uczniowie w wieku od 13 do 22 lat spędzają masę czasu przygotowując się do zawodów, aby zdobyć tytuł mistrza świata.

W tym roku uczestników było ponad 760 tysięcy. Każdy z nich chciał zwyciężyć tytuł i nagrodę pieniężna w wysokości 7000 dolarów. W finałowej rundzie zostało 152 uczniów z 51 krajów z całego świata.

Po 2 dniach ciężkich zmagań zwycięzcą w kategorii Excel 2016 został Kevin Dimaculangan, 15-latek z Florydy, który zainteresował się programem w… zeszłym roku! Postanowił to zrobić, ponieważ jego nauczyciel zaoferował nagrodę dla ucznia, któremu najszybciej uda się to osiągnąć. Dla chłopca nowy głośnik Bluetooth był wystarczającą zachętą, aby w zeszłym roku szkolnym podejść do egzaminu na certyfikat znajomości Excela, w którym zdobył 1000 z możliwych 1000 punktów. Po tym zaczął nauczać obsługi swoich kolegów ze szkoły, a także nauczycieli.

Kevin przyznaje, że nie ma w Excelu już nic więcej czego mógłby się nauczyć. Teraz nastolatek planuje zdobywać kolejne certyfikaty, a w przyszłości może spróbować zdobyć tytuł mistrza świata w Wordzie albo PowerPoincie.

Źródło: CNN  via Instalki / Zdjęcie otwierające: Lee County Public Schools

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *