Skype “integruje się” ze Spotify

Zarówno Skype, jak i Spotify znajdują się w praktycznie tym samym punkcie rozwoju – obydwa pełnią rolę jednej z dominujących stron w swoich kategoriach. A co może wyniknąć ze współpracy dwóch potentatów? Jeszcze większy gigant. I tak właśnie postąpił Microsoft wraz z operatorem serwisu streamingowego.

Na razie nie mamy oczywiście połączenia w pełnej krasie, ale właśnie postawiono pierwszy krok – w najnowszej aktualizacji mobilnego Skype’a każdy z użytkowników tego komunikatora może skorzystać ze specjalnego dodatku integrującego Spotify, znajdującego się w menu okna konwersacji.Skype Spotify story
Ten dodatek pozwala na wyszukiwanie utworów, albumów, wykonawców czy playlist, jak również dzielić się muzyką czy też odsłuchać fragmenty wybranych piosenek. Na razie ta nowinka dostępna jest tylko dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, ale na dniach funkcja zostanie udostępniona także reszcie świata.

To kolejna odsłona bardzo wzmożonej współpracy pomiędzy Microsoftem a Spotify. Po wyłączeniu usługi Groove Music gigant z Redmond rekomendował korzystanie właśnie ze Spotify w ramach zastępstwa, a popularna usługa streamingu muzyki jaka pierwsza opublikowała aplikację w formacie Win32 w Microsoft Store. Wygląda więc na to, że już wkrótce możemy spodziewać się kolejnych ruchów zbliżających do siebie obydwie firmy.

Źródło: neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *